DEGUSTACE VÍNA 2018

DEGUSTACE 2018

Leden  – 26. 1. - Vinařství Lahofer

Vinařská oblast Morava, Znojemská podoblast. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 a dnes je Vinařství Lahofer jedním z největších pěstitelů vinné révy v ČR.
Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Který na konci  18.století vytvořil unikátní barokní knihovnu, která je dnes klenotem premonstrátského kláštera v Památníku národního písemnictví na pražském Strahově.


Únor   - 23. 2. - Vinařství Štěpán Maňák

Firma rodinného typu, založena v roce 1992 v Žádonicích u Kyjova. Slovácká podoblast Jižní Moravy. Oblast je od severních větrů chráněna pohořím Chřiby, na jehož jižních svazích jsou nejlepší vinice.
Vinařství sklízí úspěchy na světových vinařských soutěžích: Absolutní šampion soutěže O.I.V. Terravino v Izraeli, jednu z hlavních cen získalo na největší soutěži vín AWC Vienna a mnoho dalších.


Březen -  9. 3.- Mělnické vinařství Kraus

Vinařská oblast Čechy, Mělnická podoblast. Zakladatel vinařství je Doc. Ing. Vilém Kraus, CSc, který založil v roce 1990 vinařský dům Bacchus. Tento světově uznávaný odborník na víno a držitel prezidentského vyznamenání Za zásluhy pro stát nejprve nabízel pouze štěpované sazenice. Postupně ale přibyly i vlastní vinice. Vilém Kraus je považován za nejvýznamnějšího českého vinařského odborníka 20. století. V roce 2004 převzal rodinný podnik nejmladší syn.


Květen – 25. 5. - Vinařství Pavel Skrášek

Rodinné vinařství, které se nachází v malebné jihomoravské obci Perná, ležící na jihozápadním úpatí Pálavských vrchů jižní Moravy, Mikulovská podoblast. Historie vinařství se píše od roku 1999.