LITTLE STAR - PĚVECKÁ SOUTĚŽ 2017

7. dubna 2017 - Finále Little star

Výsledky:

Kategorie A:

1. Julie Michelová, 2. Asia Smolková, 3. Kristýna Synková

Kategorie B:

1. Karmen Sarojanová, 2. Sofie Fiurášková, 3. Bartsha Blažková

Kategorie C:

1. Klára Hromádková, 2. Zlata Gabčová, 3. Marina Abadžjanová


  TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTA LITOMĚŘICE                                                                                           ze dne 10. dubna 2017

Hvězdná porota ocenila pěvecké výkony účastníků Little Star


   Až ze Slovenska přijely do Litoměřic pěvecky nadané děti, aby předvedly své kvality v rámci 6. ročníku pěvecké soutěže Little Star. Zaujmout se snažily nejen početné publikum, ale hlavně odbornou porotu, kterou tvořili operní pěvkyně Livia Aghová, modelka a zpěvačka Iva Kubelková a zpěváci Dalibor Janda, Petr Kotvald a Tomáš Peroutka, jenž jako zpěvák září v těchto dnech v televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas.
   Hudební klání již pošesté organizovala Městská kulturní zařízení Litoměřice. V březnovém semifinále soutěžilo devět desítek dětí. Do finálového večera, které se konalo v pátek večer v domě kultury a jež skvěle moderoval Lumír Olšovský, postoupilo 24 nejlepších z nich.
   Soutěžilo se ve třech kategoriích.  „Máš hlas jako břitvu, zvládla bys zpívat i bez mikrofonu,“ zhodnotila například Iva Kubelková výkon Kristýny Synkové z Roudnice nad Labem, která byla jediným finalistou reprezentujícím Litoměřicko. Nakonec skončila třetí v kategorii A, jejíž vítězkou byla vyhlášena Julie Michelová z Rumburka.  
   Zatímco nejmladší soutěžící do 13 let zpívali za doprovodu klavíru, starší účastníky doprovázela profesionální kapela. V kategorii B (13 – 15 let) dostala od porotců nejvyšší bodové hodnocení Karmen Sarojanová z Kuřimi a v kategorii C (16 až 18 let)  Klára Hromádková, které přijela do Litoměřic fandit rodina až z Brna. „Je zde úžasná atmosféra. Z vítězství jsem nadšená, protože i ostatní holky byly výborné,“ neskrývala nadšení šestnáctiletá Klára, která si „vyzpívala“ šanci vystoupit na hlavním podiu litoměřického vinobraní. Kromě nabídky sólového vystoupení v rámci hlavního programu litoměřického vinobraní a nabídky účasti na jedinečném Dni otevřených dveří na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka s možností individuálních konzultací s pedagogy získali vítězové kategorií i čtrnáctidenní pobyt na Talent campu.
   „Máme za sebou akci, která se po všech stránkách vydařila. Obzvláště mě těší fakt, že fandit přišlo i litoměřické publikum, což v předchozích ročnících nebývalo,“ uvedla ředitelka MKZ Věra Kmoníčková.