Litoměřické svátky hudby - 5.ročník

Litoměřické svátky hudby - 5.ročník

25. a 26. srpna 2017

25. a 26. srpna v Litoměřicích v Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii a 3. září v Lovosicích v kostele Svatého Václava tohoto roku 2017 se uskuteční již pátý ročník festivalu Litoměřické svátky hudby. Koncerty začínají vždy od 19,00 hodin. 

První koncertní večer 25. 8. 2017 se kromě hostitele Václava Hudečka představí také vynikající sólisté Marek Zvolánek – trubka a Marek Vajo – trubka. Tento koncertní večer zde rovněž vystoupí vynikající komorní těleso Barocco sempre giovane ( Baroko věčně mladé ) jednak se samostatnými skladbami a dále jako doprovod pro sólové nástroje. Spolek Musica et Education rovněž podporuje na začátku umělecké dráhy mladé talentované umělce. Proto zde vystoupí i vítěz Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích, jehož jméno bude známo až o prázdninách.

Druhý koncertní večer 26. 8. 2017 se posluchači mohou těšit na Plzeňskou filharmonii s dirigentem Tomášem Braunerem, který připravil pro diváky atraktivní galakoncert na téma „To nejlepší z Carmen“. Pěvecké obsazení tohoto galakoncertu je vynikající. Role Carmen se ujme vynikající mezzosopranistka Jana Kurucová, stálá členka Berlínské opery, role dona Chosé Luciano Mastro – italský tenorista, role toreadora Martin Bárta – barytonista, člen ND Praha a role Michaely Kristýna Vylíčilová. 

Třetí koncertní večer se bude poprvé konat v Lovosicích. Vystoupí zde komorní těleso Barocco sempre giovane s krásnými skladbami vrcholného baroka. Za doprovodu tohoto tělesa vystoupí dále vynikající tenorista Jakub Pustina, který již vystoupil v Litoměřicích v roce 2014 společně s Evou Urbanovou. Spolek Musica et Education rovněž podporuje na začátku umělecké dráhy mladé talentované umělce. Proto zde vystoupí rovněž se sólovými skladbami vynikající fagotistka – absolventka Pražské konzervatoře Denisa Beňovská. V letošním roce 2017 úspěšně složila přijímací zkoušky na německou univerzitu -  Hochschule für Musik und Theater ,,Felix Mendelssohn Bartholdy“ Leipzig, kde pokračuje ve svých studiích u uznávaného profesora a fagotisty Jörg Michael Thomé.   

Záštitu nad 5. ročníkem „Litoměřických svátků hudby“ převzal ministr kultury ČR Mgr. Daniel Herman. I letošní ročník se uskuteční především díky podpoře hlavních mecenášů, manželů Aleny a Zdeňka Kuldových, kteří přípravy dalšího ročníku zahájili již na podzim 2016. Bez podpory veřejných zdrojů a soukromých sponzorů by realizace stále náročnějšího programu nebyla možná, a proto už nyní vyjadřuje  spolek Musica et Education všem velký dík.